Help+Manual

Szybkie tworzenie dokumentacji elektronicznej: jedno źródło, wiele formatów wyjściowych. Program prosty w użyciu jak edytor tekstów, ale rozbudowany o narzędzia niezbędne dla twórcy dokumentacji. Generuje dokumentacje i pliki pomocy dla desktop i mobile, iOS i Android, WinHelp i PDF.

Help+Manual

Informacje o programie

Help+Manual jest narzędziem do tworzenia dokumentacji i systemem do zarządzania treścią zarówno dla pojedynczych autorów, jak i zespołów twórców.

Wszystkie wspierane przez program formaty dokumentacji są generowane z jednego projektu (ang. Single Source). To oznacza edytowanie treści tylko raz, w jednym projekcie.

Jednak Single Source jest czymś więcej niż tylko generowaniem tych samych informacji w różnych formatach. Help+Manual umożliwia definiowanie warunków i cech formatu wyjściowego, dzięki czemu generowane są wariantowe wersje treści dla różnych formatów. Wszystko na bazie tego samego projektu, bez dodatkowego post-procesowania.

Jakie są dostępne formaty publikacji?

Program umożliwia publikację we wszystkich standardowych formatach dla Windows, od HTML Help do Webhelp i Visual Studio Help. Generuje również dokumenty Adobe PDF, Microsoft Word oraz ebooki ePub, które są wspierane przez Apple iPad i Amazon Kindle.

Help+Manual - responsywny WebHelp

Responsywny Webhelp

Format Webhelp zawiera spis treści, indeks słów kluczowych i pełnotekstowe wyszukiwanie. Webhelp jest zależny od kontekstu i umożliwia płynną integrację z serwisem WWW. Format wyjściowy jest mocno konfigurowalny i wspiera wtyczki jQuery z animacjami dla treści nie-statycznych.

Formaty plików pomocy Windows

Windows HTML Help (.chm) jest formatem specyficznym dla aplikacji Windows (również .NET). Help+Manual generuje pliki CHM jak i MSHC, które są specjalnym formatem pomocy stworzonym do integracji z Microsoft VisualStudio.

Help+Manual - dokumenty PDF

Adobe PDF

Format PDF i materiały do wydruku można w pełni zaprojektować przy użyciu wbudowanego narzędzia Print Manual Designer. Dokumenty zawierają spis treści i indeks słów kluczowych, automatyczne odwołania odnośników do stron. Twórca porjektuje wygląd strony, nagłówka, stopki, numerowanie stron, okładka i inne.

Microsoft Word

Klasyka: dokument Word. Standardowe pliki Word można użyć do budowania projektu instrukcji użytkownika przy wykorzystaniu ze specjalnych tagów. Help+Manual używa tagów do wstawiania wybranej treści w trakcie generowania dokumentu Word. Poza tym automatyczny spis treści, indeks słów kluczowych i interaktywne odnośniki nagłówków sprawiają, że format jest odpowiedni do drukowania i przeglądania on-line.

Help+Manual - ebooki ePub

Publikacje ePub

E-booki (książki elektroniczne) są aktualnie powszechnie znane i dostępne. Wcześniej dostępne głównie na czytniki Kindle, potem również na tablety Apple iPad. Help+Manual generuje powszechnie znany format ePub zoptymalizowany dla iPad, iPhone, Kindle, Nook i inne.

Od 2022 roku ePub jest preferowanym formatem ebooków dla Amazon Kindle.

Amazon Kindle

Używając Help+Manual generowane są ebooki dla Kindle, gotowe natychmiast do dystrybucji cyfrowej.

Jak jest zorganizowany projekt?

Single source jest czymś więcej niż tylko prostym generowaniem takiej samej treści w różnych formatach wyjściowych. Oznacza możliwość dostosowania treści do każdego formatu publikacji. Help+Manual wspiera proces twórczy na wielu poziomach:

Informacje o programie

Wersja 9.0
Producent EC Software GmbH (Austria)
Opcje zakupu/wersje programu
  • Professional - najbardziej rozbudowana edycja programu, zawiera między innymi opcje multi-edycji, edycje bezpośrednią XML, kontrolę wersji i zadania publikacji
  • Basic - edycja o ograniczonej liczbie funkcji, np. brak bezpośredniej edycji XML, brak opcji generowania ePub i Visual Studio Help
  • Floating - funkcjonalnie identyczna z edycją Professional, różnią się modelem licencjonowania
Dostawa elektroniczna (ESD)

Inne programy z kategorii Programowanie:

Enterprise Architect, PL/SQL Developer, SQL Manager, Nevron, Zend Studio, Direct Oracle Access, Swiftchart

Więcej? Proszę zobaczyć katalog programów

Informacje o cenach, oferty, promocje, dostępność:

Zapytaj o informację przez formularz lub email na adres